Pamiętaj serwis interes.pl jest serwisem ogłoszeniowym co oznacza, że realizuje usługi zamieszczania ofert natomiast płatność za wystawioną ofertę odbywa się bezpośrednio pomiędzy Kupującym, a Sprzedającym na zasadach określonych pomiędzy nimi.

 

Jeśli coś wydaje się być zbyt dobre, żeby było prawdziwe to sprawdź dokładnie tę ofertę.

Prowadź rozmowy ze Sprzedającym na naszym czacie oraz pamiętaj, aby nie klikać w podejrzane linki.

 

Superokazje często się trafiają i można na nich zrobić niezły interes. Pamiętaj jednak, że jeśli ktoś sprzedaje coś o dużej wartości w bardzo niskiej cenie i jednocześnie żąda zapłaty z góry może to być oszustwo.

Jeśli zdjęcia lub grafiki załączone do oferty wyglądają na podejrzane lub ściągnięte z internetu sprawdź dobrze ogłoszenie zanim dojdzie do transakcji.

 

Dziwna polszczyzna w opisie oferty może być efektem błędów na przykład zagranicznych sprzedawców, którzy dopiero uczą się polskiego jednak prawdopodobnie jest to próba oszustwa. Chodzi o tzw. fraud nigeryjski, który polega na wymuszeniu na kupującym wykonania przelewu poza granice Polski. Ogłoszeniodawca pisze dziwną polszczyzną, prosi o kontakt na maila i wpłatę z góry.

 

Jak robić interesy to tylko z głową. Jeśli coś może naruszać nasz regulamin i zasady bezpieczeństwa prosimy o pilne zgłoszenie pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.